آشنایی با مزایا و کاربردهای مختلف دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی یا آب شیرین کن صنعتی دارای بیشترین کاربرد و استفاده در زمینه تصفیه و شیرین سازی آب در مقیاس بزرگ است. این دستگاه تاثیر بسیار زیادی در کاهش سختی آب دارد. این سیستم علاوه بر حذف کامل املاح محلول در آب سختی آب را نیز به طور قابل توجهی کاهش می دهد. از آنجا که آب خالص و عاری از میکروب لازمه و ضرورت زندگی است، از اینرو یک انتخاب درست و اصولی استفاده از آب تصفیه شده با این دستگاه می باشد.

نگاهی بر مزیت های دستگاه تصفیه آب صنعتی

بهتر است بدانید دستگاه تصفیه آب صنعتی یک فناوری به منظور از بین بردن آلودگی مولکولی آب می باشد. این دستگاه با استفاده از ممبران های غشایی و تکنولوژی اسمز معکوس قادر است تمام آلودگی‌ ها و ناخالصی ‌ها آب را از بین ببرد. در واقع استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی مزایای بسیار زیادی را به دنبال دارد. این دستگاه نسبت به روش‌ های تقطیری از مصرف انرژی پایین تری برخوردار است. همچنین هزینه نگهداری این سیستم بسیار پایین می باشد. این دستگاه را می توان در کوتاه ترین زمان ممکن نصب و راه اندازی کرد. همچنین این دستگاه در مقایسه با روش تعویض یونی دارای مصرف پایین مواد شیمیایی است. این دستگاه از نظر هزینه مالی و از لحاظ آلایندگی محیط زیست بسیار مقرون به صرفه است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی از سازگاری بالایی با شرایط اقلیمی متفاوت برخوردار می باشد. این دستگاه با امکان بازگردانی پساب تصفیه شده فاضلاب به طبیعت نقش بسیار مهمی در حفظ محیط زیست دارد. قابل استفاده بودن در صنایع سنگین و نیمه سنگین از دیگر مزایای این محصول کاربردی به شمار می آید. همچنین مواد تب زا، میکرو ارگانیسم و ویروس ها از انواع ممبران های این تجهیزات رد نمی شود. از دیگر مزیت های این دستگاه می توان به کاهش مصرف آب اشاره داشت. از آنجا که آب در دستگاه تصفیه آب صنعتی مجدد به کار گرفته می شود باعث کاهش مصرف آب می شود. استفاده از این دستگاه نقش بسیار مهمی در کاهش ترک خوردگی و رسوب گذاری تجهیزات در تاسیسات گرمایشی و سرمایشی دارد.

دستگاه تصویه آب مدل کویر

دستگاه تصفیه آب بدون پساب !

از فاجعه پنهان جلوگیری کنیم!!!

آشنایی با کاربردهای مختلف دستگاه تصفیه آب صنعتی

بهتر است بدانید دستگاه تصفیه آب صنعتی از کاربردهای مختلفی برخوردار است. یکی از کاربردهای مهم این دستگاه استفاده جهت تهیه آب شرب برای صنایع غذایی می باشد. در صنایع غذایی از این  دستگاه برای تولید مواد غذایی و نوشیدنی های متنوع استفاده می شود. استفاده در مجتمع های تجاری، اداری و مصارف خانگی از دیگر کاربردهای دستگاه آب شیرین کن صنعتی به شمار می آید. همچنین به منظور از بین بردن سختی آب و تهیه آب شیرین از این دستگاه در صنایع سنگین همچون پالایشگاه‌های پتروشیمی، بنزین، نفت، گاز و نیروگاه‌ها استفاده می شود. استفاده از دستگاه جهت کاربری‌ های پزشکی و بیمارستانی از دیگر کاربردهای این دستگاه است. در واقع از این دستگاه به منظور ساخت آب مقطر دستگاه دیالیز، تولید دارو و مصارف بیولوژیکی استفاده می شود.

از دستگاه تصفیه آب صنعتی برای برج های خنک کننده به منظور از بین بردن سختی آب، املاح و مواد جامد استفاده می شود. ازدیگر کاربردهای این دستگاه  می توان به استفاده از آن در مناطق محروم کشور جهت شیرین نمودن آب های شور اشاره کرد.  تصفیه آب و گندزدایی جهت پساب صنعتی از دیگر کاربردهای این دستگاه است. همچنین از دیگر کاربردهای دستگاه تصفیه آب صنعتی می توان به استفاده از آن برای سیستم‌ های برودتی و حرارتی، دستگاه های تهویه متبوع، انواع چیلر و بویلرها اشاره کرد. همچنین این دستگاه به دلیل قابلیت شیرین سازی آب به طور گسترده ای در باغات، دامداری ها و مصارف زراعی و کشاورزی استفاده می شود. استفاده در صنایع تولیدی و کارگاهی از دیگر کاربردهای این دستگاه می باشد.

عوامل تعیین کننده قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

بهتر است بدانید قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی را نمی توان به صورت مشخص تعیین کرد، زیرا به عوامل و فاکتورهای متعددی بستگی دارد. میزان آلایندگی آب ورودی یکی از این عوامل مهم و تاثیر گذار است. همچنین جنس و کیفیت تجهیزات و قطعات استفاده شده در ساخت دستگاه از دیگر عوامل و فاکتورهای تعیین کننده قیمت این دستگاه به شمار می آید. ظرفیت دستگاه از دیگر عواملی است که با قیمت دستگاه ارتباط مستقیمی دارد. همچنین نوع ممبران، نوع فیلترها، جنس لوله‌ ها و نوع پمپ از دیگر فاکتورهای تعیین کننده قیمت این دستگاه کاربردی هستند. نحوه طراحی نیز از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار به شمار می آید. برند و شرکت تولید کننده از دیگر فاکتورهای تعیین کننده قیمت دستگاه تصفیه آب به شمار می آید.

نحوه طراحی این دستگاه کاربردی

برای طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی بهتر است به ۴ مورد اصلی توجه و دقت شود. اصلی ترین و مهم ترین آیتم جهت طراحی این دستگاه آنالیز آب ورودی به دستگاه است. همچنین برای اینکه نوع فیلتر و متریال با دقت خاصی انتخاب شوند لازم است نوع آب ورودی به دستگاه مشخص گردد. بعد از آنالیز آب ورودی باید ظرفیت دستگاه تعیین شود. بهتر است بدانید ظرفیت دستگاه بر اساس عوامل و فاکتورهای متعددی همچون نوع و تعداد فیلترها و ممبران ها مشخص می گردد. برای مشاوره در مورد انواع تصفیه آب با کیفیت ، با مشاورین آرین سیستم تماس حاصل فرمایید.

اینستاگرام ما

دستگاه تصفیه آب

آب تصفیه کنآب تصفیه کن خانگیاجزای دستگاه تصفیه آب صنعتیانواع دستگاه تصفیه آب صنعتیبهترین دستگاه تصفیه آب صنعتیپمپ دستگاه تصفیه آب صنعتیتجهیزات دستگاه تصفیه آب صنعتیتزریق کار دستگاه تصفیه آب صنعتیتصفیه آب صنعتیتعمیر تصفیه آب خانگیتعمیر دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتیتعمیرات دستگاه تصفیه آب صنعتیتولید کننده دستگاه تصفیه آب صنعتیدستگاه تصفیه آبدستگاه تصفیه آب چاه صنعتیدستگاه تصفیه آب صنعتیدستگاه تصفیه آب صنعتی ro چیستدستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوسدستگاه تصفیه آب صنعتی اصفهاندستگاه تصفیه آب صنعتی اقساطیدستگاه تصفیه آب صنعتی اهوازدستگاه تصفیه آب صنعتی ایراندستگاه تصفیه آب صنعتی بدون نیاز به برقدستگاه تصفیه آب صنعتی بزرگدستگاه تصفیه آب صنعتی پرورش ماهیدستگاه تصفیه آب صنعتی تبریزدستگاه تصفیه آب صنعتی تربدستگاه تصفیه آب صنعتی چیستدستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوسدستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی تایوانیدستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی تهراندستگاه تصفیه اب نیمه صنعتی اصفهانساخت دستگاه تصفیه آب صنعتیشرکت های تولید کننده دستگاه تصفیه آب صنعتیطرز کار دستگاه تصفیه آب صنعتیقیمت دستگاه تصفیه آب صنعتیقیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعبقیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعبقیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 5 متر مکعبقیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 50 متر مکعبکاتالوگ دستگاه تصفیه آب صنعتیلیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتیماشین تصفیه آبمدار برق دستگاه تصفیه آب صنعتیمدار برق دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتیمصرف برق دستگاه تصفیه آب صنعتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *