آشنایی با فیلتر دستگاه تصفیه آب

آشنایی با فیلتر دستگاه تصفیه آب

فیلتر دستگاه تصفیه آب یکی از بخش های اصلی و مهم در دستگاه تصفیه آب به شمار می آید. هر کدام از انواع مختلف فیلتر تصفیه آب با توجه به کارایی که دارند باعث حذف املاح مضر آب می شوند. در واقع فیلتر با به استاندارد رساندن سختی آب آن را به ماده ای مفید جهت سلامتی بدن تبدیل می نماید.

آشنایی با انواع مختلف فیلتر دستگاه تصفیه آب

فیلتر دستگاه تصفیه آب دارای انواع مختلفی است که نگاهی مختصر بر آنها خواهیم داشت.

فیلتر سختی گیر رزینی: از این نوع فیلتر اغلب به منظور از بین بردن یون های عامل سختی استفاده می شود. استفاده از این نوع فیلتر در پیش تصفیه و حتی برای پس تصفیه سیستم های تصفیه آب صنعتی ضروری است. آب سخت هم برای سلامتی افراد مضر است و هم باعث ایجاد مشکل در تاسیسات و دستگاه های تصفیه آب صنعتی می شود.

فیلتر شنی تصفیه آب صنعتی: این نوع فیلتر اغلب دارای بیشترین کاربرد و استفاده جهت حذف ذرات معلق آب است. استفاده از این نوع فیلتر باعث حذف ذرات معلق و کدورت آب می شود. داخل مخزن این نوع فیلتر از سیلیس استفاده شده است.

فیلتر کربنی: از دیگر انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب می توان به فیلتر کربنی اشاره کرد. تفاوت فیلتر کربنی با فیلتر شنی در این است که درون مخزن این نوع فیلتر از کربن فعال به جای سیلیس استفاده شده است. استفاده از این نوع کربن باعث از بین بردن زنگ، بو، کلر، طعم  و … از آب می شود. حذف کلر و ممانعت از رسیدن آن به فیلترهای ممبران از مهم ترین عملکرد این نوع فیلتر به شمار می آید. این نوع فیلتر قبل از فیلترهای الیافی و بعد از فیلتر شنی و در بخش پیش تصفیه دستگاه نصب می گردد.

فیلترهای فشار بالا:  این نوع فیلتر تصفیه آب دارای بیشترین کاربرد و استفاده جهت تصفیه آب و فاضلاب است. این نوع فیلتر تاثیر بسیار زیادی در فرایند فیلتراسیون دارد، زیرا بدون هسته طراحی شده است. این نوع فیلترها فضای کمی از محیط را اشغال می کنند. از دیگر مزایای این نوع فیلترها تولید پساب کمتر می باشد.

دستگاه تصویه آب مدل کویر

دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پساب

ازفاجعه پنهان جلوگیری کنیم

نگاهی بر دیگر انواع مختلف این فیلتر

علاوه بر مدل های ذکر شده فیلتر دستگاه تصفیه آب دارای انواع مختلف دیگر نیز است، از اینرو نگاهی مختصر بر آنها خواهیم داشت.

فیلترهای بیگ وان: از دیگر انواع فیلتر آب که برای مکان های با دبی بالای آب استفاده می شود فیلتر بیگ وان است. از این نوع فیلتر اغلب به عنوان پیش تصفیه ورودی ساختمان، دستگاه های تصفیه آب صنعتی، سیستم های خنک کننده و صنایع کشاورزی و دامداری و … استفاده می شود. فیلترهای بیگ وان قادرند آلاینده های آب همچون شن و ماسه و گل و لای را از بین ببرند.

فیلترهای نیزه ای: این نوع فیلتر دستگاه تصفیه آب گزینه مناسبی جهت جذب ذرات آلاینده با یک سایز است، زیرا دارای ساختاری چند لایه و سطح وسیع جذبی می باشد. این نوع فیلتر با نام های پلیسه ای، شیاردار، موشکی و چین دار نیز شناخته شده است. فیلترهای نیزه ای از قابلیت استفاده مجدد و شست و شو برخوردار هستند.

فیلتر الیافی: از دیگر انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب صنعتی می توان به فیلتر الیافی اشاره کرد. از این نوع فیلتر اغلب به منظور از بین بردن خاک و شن، گل و لای و ذرات معلق موجود در آب استفاده می شود. این نوع فیلتر از از الیاف پلی پروپیلن ساخته شده است. فیلتر نخ تابیده نوع دیگری از فیلتر الیافی می باشد که از الیاف PP تولید می گردد. فیلتر نخ تابیده در مقایسه با فیلتر الیافی معمولی از دقت و قیمت بالاتری برخوردار است. از فیلتر نخ تابیده اغلب جهت کاربردهایی استفاده می شود که میزان آلاینده های فیزیکی و گل و لای آنها بالا می باشد.

 

اهمیت تعداد فیلتر در دستگاه تصفیه آب

یکی از بخش هایی که تاثیر بسیار زیادی در کارایی و عملکرد دستگاه تصفیه آب دارد، فیلتر دستگاه تصفیه آب است. دستگاه های تصفیه ای که از تعداد مراحل فیلتر بیشتری برخوردار هستند از کارایی بهتری نیز برخوردار خواهند بود. دستگاه هایی با عملکرد و کارایی بالا اغلب دارای پنج یا شش فیلتر هستند. از فیلترهای قلیایی یا فیلتر مواد معدنی نیز می توان به عنوان فیلتر ششم استفاده کرد. همچنین تعداد فیلترها از عوامل تعیین کننده قیمت این دستگاه به شمار می آیند.

آشنایی با فیلتر ممبران

بهتر است بدانید فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های دستگاه تصفیه آب صنعتی به شمار می آید. در واقع فیلتر ممبران قادر است اغلب آلاینده های آب را با خلوص بسیار بالایی تصفیه نماید. این نوع فیلتر دستگاه تصفیه آب دارای تکنولوژی مختلفی همچون اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون، میکروفیلتراسیون و اسمز معکوس  است. اسمز معکوس  دارای بیشترین استفاده و کاربرد در دستگاه های تصفیه آب صنعتی می باشد. طول عمر این نوع فیلتر در حالت کلی ۲ سال تخمین زده شده است. عوامل و فاکتورهای متعددی همچون کیفیت فیلتر های پیش تصفیه، کیفیت آب ورودی، مرغوبیت فیلتر و مقدار مصرف در تعیین زمان تعویض فیلتر ممبران تاثیر گذار هستند.

برای مشاوره در مورد انواع تصفیه آب با کیفیت ، با مشاورین آرین سیستم تماس حاصل فرمایید.

اینستاگرام ما

دستگاه تصفیه آب

آب تصفیه کنانواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگیبهترین فیلتر دستگاه تصفیه اب خانگیترتیب فیلتر دستگاه تصفیه آبتصفیه آب صنعتیتعداد فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگیتعمیر تصفیه آب خانگیتعویض فیلتر تصفیه آبتعویض فیلتر تصفیه آب خانگیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب سافت واترتعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آبتولید فیلتر دستگاه تصفیه آبچگونگی تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آبچگونه فیلتر دستگاه تصفیه آب را تعویض کنیمخدمات تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگیخرید اینترنتی فیلتر دستگاه تصفیه آبخرید فیلتر uv دستگاه تصفیه آب صنعتیخرید فیلتر دستگاه تصفیه آبخرید فیلتر دستگاه تصفیه آب آکواجویدستگاه تصفیه آبدستگاه تصفیه آب چند فیلتر دارددستگاه تصفیه آب خانگیدستگاه تصفیه آب سه فیلتردستگاه تصفیه هوازمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آبساخت دستگاه تصفیه آب خانگی با فیلترساخت فیلتر دستگاه تصفیه آبفیلتر آبفیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگفیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا پروفیلتر دستگاه تصفیه آب اسپادانافیلتر دستگاه تصفیه آب اسپادانا مدل aj 700rفیلتر دستگاه تصفیه آب اصفهانفیلتر دستگاه تصفیه آب ایرانیفیلتر دستگاه تصفیه آب ایزی ولفیلتر دستگاه تصفیه آب بیزفیلتر دستگاه تصفیه آب پیوریتکفیلتر دستگاه تصفیه آب تعویضفیلتر دستگاه تصفیه آب توسفیلتر دستگاه تصفیه آب خانگیفیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجویفیلتر دستگاه تصفیه آب در اصفهانفیلتر دستگاه تصفیه آب در تهرانفیلتر دستگاه تصفیه آب در شیرازفیلتر دستگاه تصفیه آب دیجی کالافیلتر دستگاه تصفیه اب اکواجویفیلتر دستگاه تصفیه کننده آب آکوا پیورستفیلتر دستگاه تصفیه کننده آب اسمارت دراپفیلتر دستگاه تصفیه کننده آب پالایه سازان فرآیند توسفیلتر دوم دستگاه تصفیه آبفیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب خانگیفیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آبفیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگیفیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگیفیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگیقیمت فیلتر دستگاه تصفیه آبقیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب آکواجویقیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب ایزی ولقیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب تایوانیقیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگیقیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجویقیمت فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگیمرکز فروش فیلتر دستگاه تصفیه آب در تهراننحوه تعویض فیلتر تصفیه آب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *