علت محبوبیت دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصویه آب مدل کویر

آشنایی با دستگاه تصفیه آب

نوشیدن آب لوله کشی همیشه بهترین گزینه نیست. اگرچه آب لوله کشی قابل شرب است اما ممکن است حاوی نمک های اضافی مانند آهک باشد. این مقدار زیاد آهک می‌تواند سال‌ها بر کلیه‌های ما تأثیر بگذارد و به همین دلیل است که امروزه نصب دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار اهمیت دارد. ما تمام مزایا و معایب این دستگاه ها و نحوه کار آنها را به شما خواهیم گفت. آیا می خواهید در مورد دستگاه تصفیه آب بیشتر بدانید؟ به خواندن مقاله ادامه دهید تا پاسخ تمامی سوالات خود را بیابید.

امروزه نه تنها نمک های اضافی می توانند وارد آب شوند، بلکه برخی از میکروارگانیسم ها و باکتری ها نیز موجب بروز مشکلات سلامتی می شوند. این ناخالصی ها را می توان با دستگاه تصفیه آب خانگی تمیز کرد. این دستگاه وظیفه تمیز کردن آبی که از شیر خارج می شود را دارد. به گونه ای که پس از نوشیدن آب متوجه عدم وجود هرگونه ناخالصی در آن می شویم.

اگرچه آب لوله کشی قابل شرب است، اما می توان به وجود برخی مواد مضر در آن پی برد. برای همین وجود یک دستگاه تصفیه آب در هر خانه ای ضرورت دارد. عملکرد این دستگاه مطابق با فناوری‌های پیشرفته‌ای است که با کمک فیلترهای مکانیکی و برخی از غشاهای جداکننده، آب را تصفیه می کند. آب آشامیدنی را می توان با کمک این سیستم های تصفیه، سالم و قابل استفاده کرد.

دستگاه تصفیه مستقیماً روی شیر آب یا لوله قرار می گیرد. چنین دستگاه هایی از فیلترهای مختلفی تشکیل شده‌اند که قادرند آب را از میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها تصفیه کنند تا همه آلودگی‌ها یا مواد ناخواسته را از بین ببرند. بنابراین، قرار دادن انواع دستگاه تصفیه در مکان هایی که کیفیت آب تا حدودی پایین تر است بسیار مفید خواهد بود.

آموزش نصب دستگاه تصفیه آب

مزایای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

از جمله مزایایی که یک دستگاه تصفیه آب خانگی به ما ارائه می دهد، در ادامه بیان شده است:

 • آب تمیز بنوشید.

این امر به ویژه در شهرهایی که کیفیت آب چندان خوب نیست اهمیت دارد. برای اطمینان از اینکه همیشه آب تمیز می نوشیم، باید هر از چند گاهی فیلترها را چک کرده و مرتباً آنها را عوض کنیم. اگر این کار به موقع انجام نشود، کلنی های باکتری باقی می مانند.

 • خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهید.

با نوشیدن آب سالمی که از طریق بهترین دستگاه تصفیه آب به دست آمده است، می توانیم خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سایر بیماری های خطرناک باکتریایی را کاهش دهیم.

 • دوران بارداری سالم تری داشته باشید.

نوع آبی که در دوران بارداری می نوشید، بر سلامت کودک تاثیر مستقیم می گذارد. برای همین لازم است به کمک دستگاه تصفیه آب خانگی، باکتری های مضر را از بین ببرید و آب سالم تری بنوشید.

 • دستگاه را به راحتی نصب کنید.

اگر نیازی به دستگاه تصفیه آب در مقیاس بزرگ نداشته باشیم، نصب فیلترهای عمومی آسان تر است. آنها همچنین به تعمیر و نگهداری زیادی نیاز ندارند. فقط لازم است که هر چند وقت یکبار، فیلترهای آن را تعویض کنید.

 • در پول و هزینه خود صرفه جویی نمایید.

نصب یک فیلتر تصفیه آب در میان مدت و بلند مدت، راحت تر و مقرون به صرفه تر است. با خرید این دستگاه برای همیشه به آب آشامیدنی سالم دسترسی خواهید داشت و برای همین نیازی نیست ماهانه هزینه زیادی را به خرید عمده آب معدنی اختصاص دهید.

 • به محیط زیست کمک کنید.

اگر از این فیلترها استفاده کنید، میزان بطری آب و پلاستیک منتشر شده در محیط نیز کاهش پیدا می کند. در نتیجه کمک بزرگی به حفظ محیط زیست خواهید کرد.

دستگاه تصویه آب مدل کویر

 دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پساب

از فاجعه پنهان جلوگیری کنیم!

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب

آبی که از طریق سیستم آبرسانی شهری به مصرف کننده عرضه می شود نیاز به تصفیه کردن دارد. در واقع آب لوله کشی اگرچه مورد تصفیه قرار می گیرد، اما در طول مسیر ممکن است آلوده به باکتری هایی شود و این عامل می تواند سلامت انسان ها را در معرض خطر قرار دهد.

وضعیت سیستم آبرسانی شهری و آلودگی عمومی مخازن و منابع، باعث شده است که کیفیت آب نسبت به زمان های گذشته بسیار بدتر شود. در چنین شرایطی، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی انتخابی درست و عاقلانه به حساب می رود. برای اینکه خود و عزیزانتان را از عواقب مصرف این آب در امان بدارید، باید از فیلترهای مخصوص برای تمیز کردن آب استفاده کنید.

در نتیجه، انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب اهمیت پیدا می کند و لازم است به منظور جلوگیری از بیماری های مختلف، این دستگاه را خریداری و نصب کنید. امروزه بر اساس عوامل مختلفی، می توانید انتخاب این دستگاه را انجام دهید. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • میزان آلودگی آب مصرفی
 • قیمت دستگاه تصفیه آب
 • ابعاد فیلتر و اندازه دستگاه تصفیه

فیلتر آب

سوالاتی در خصوص دستگاه تصفیه آب

زمانی که می خواهید یک دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنید، مجموعه ای از سوالات گنگ و مبهم برای شما ایجاد می شود. مسلما تا وقتی که به جواب دقیق این سوالات نرسید، تصمیم نهایی را در مورد خرید دستگاه نخواهید گرفت. ما مجموعه ای از این پرسش ها را به همراه جواب برای شما آماده کرده ایم تا راحت تر در مورد خرید دستگاه تصفیه آب تصمیم گیری کنید.

 • عمر مفید دستگاه تصفیه آب چند سال است؟

هر زمان که اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب کنید، فروشندگان به شما خواهند گفت که چنین محصولاتی تا بیش از 10 سال قابل استفاده هستند. فقط لازم است که هر چند ماه یکبار فیلتر آب آن را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.

 • اندازه هر دستگاه چقدر است؟

امروزه انواع دستگاه تصفیه آب، در دو مدل صنعتی و خانگی ساخته می شوند. مدل صنعتی اندازه نسبتا بزرگی دارد و مصارف آن بسیار گوناگون است. دستگاه تصفیه آب خانگی، اندازه بسیار کوچکی دارد و بر روی شیر آب یا لوله موجود در ظرفشویی، نصب می شود.

 • آیا نصب دستگاه دشوار است؟

با توجه به اندازه کوچکی که انواع دستگاه و فیلتر تصفیه آب دارند، نصب آن ها نیز بسیار راحت است. بنابراین بدون کمک یک فرد متخصص نیز می توانید این دستگاه را نصب و تعبیه نمایید.

 

اینستاگرام آرین سیستم

دستگاه تصفیه آب

انواع برند دستگاه تصفیه آب خانگیانواع تصفیه آب خانگیانواع دستگاه تصفیه آب خانگیانواع دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانیانواع دستگاه تصفیه آب خانگی با قیمتانواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانیانواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگیبهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگیبهترین دستگاه تصفیه آب خانگیبهترین دستگاه تصفیه آب خانگی امریکاییبهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانیبهترین دستگاه تصفیه آب خانگی با قیمتبهترین دستگاه تصفیه آب خانگی برای شمالبهترین دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در بازاردستگاه تصفیه آب خانگیفروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگیقیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگیقیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانیقیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانیقیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی دیجی کالاقیمت انواع دستگاه تصفیه ابقیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگیقیمت پمپ دستگاه تصفیه آب خانگیقیمت دستگاه تصفیه آب خانگیقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی اجنرالقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی اصفهانقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی الکترو کولمارتقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی امریکاییقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانیقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی ایزی ولقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی بدون مخزنقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی بزرگقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی پاناسونیکقیمت دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریکامقیمت دستگاه تصفیه اب خانگی افترونقیمت دستگاه تصفیه اب خانگی در بانهقیمت روز انواع دستگاه تصفیه آب خانگیمقایسه انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *