تاثیر آب آشامیدنی بر روی سلامتی بدن

تاثیر آب آشامیدنی بر روی سلامتی بدن

آب آشامیدنی سالم تاثیر فوق العاده و بی نظیری بر روی سلامتی کل بدن دارد. به جرات می توان گفت زندگی هر شخصی وابسته به آب است، زیرا هر عضو و بافتی از بدن برای عملکرد درست نیازمند آب است. بیش از ۶۰ درصد وزن هر فردی را آب تشکیل می دهد. برای بهره مندی از مزایای آب بهتر است از آب سالم در طول شبانه روز استفاده کنید. آب های آلوده منشا بسیاری از بیماری ها هستند. استفاده از دستگاه های تصفیه آب بهترین را برای دستیابی به آبی سالم و پاک می باشد.

نگاهی بر مزایای نوشیدن آب آشامیدنی سالم

بهتر است بدانید نوشیدن آب آشامیدنی سالم مزایا و فواید بسیاری را به دنبال دارد. یکی از این مزایای مهم نرم شدن مفاصل می باشد. حجم وسیعی از غضروف های موجود در مفاصل و دیسک های ستون فقرات از آب تشکیل شده است. این غضروف ها اگر دچار کم آبی شوند درد مفاصل را به دنبال دارند. از دیگر فواید نوشیدن آب رسیدن اکسیژن به تمام نقاط بدن است. تنظیم کردن دمای بدن از دیگر فواید نوشیدن محسوب می شود. در مواقعی که بدن گرم می شود آبی که در لایه های میانی پوست وجود دارد به صورت عرق به سطح پوست می آید. همچنین نوشیدن آب آشامیدنی سالم تاثیر بسیار زیادی در چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن دارد.

دستگاه تصویه آب مدل کویر

دستگاه تصفیه آب بدون پساب

از فاجعه پنهان جلوگیری کنیم!

افراد با مصرف روزانه ۷ یا ۸ لیوان آب می توانند از بافت های بدن خود به بهترین شکل محافظت کنند. رقیق شدن خون و گردش خون از دیگر مزیت های بسیار مهم نوشیدن آب به شمار می آید. نوشیدن آب سالم بهترین گزینه جهت جلوگیری از ابتلا به سرطان های پوستی، کبد، کلیه، مثانه و … است. همچنین نوشیدن آب افزایش کارایی مغز و حافظه را به دنبال دارد. بهتر است بدانید مغز انسان از آب تشکیل شده است. در صورتی که فرد دچار کمی آب شود و یا آب سالم مصرف نکند در کارایی مغز اختلال ایجاد می شود. از دیگر مزایای نوشیدن آب می توان به بهبود عملکرد دستگاه گوارش اشاره کرد. در واقع مصرف آب به اندازه کافی مانع از یبوست و سایر مشکلات گوارشی می شود.

تاثیر نوشیدن آب آشامیدنی سالم بر روی پوست

آب آشامیدنی سالم تاثیر بسیار زیادی در شادابی و زیبایی پوست دارد. از آنجا که قسمت زیادی از سلول های پوست از آب تشکیل شده است، از اینرو با نوشیدن 8 لیوان آب در طول شبانه می توان سلامت آن را تضمین کرد. در صورت عدم مصرف آب پوست صورت دچار خشکی و چین و چروک می شود. به جرات می توان گفت بهترین راه به منظور جلوگیری از چروک شدن پوست نوشیدن آب به اندازه کافی است. همچنین نوشیدن آب آشامیدنی سالم تاثیر بسیار زیادی کاهش اگزما و پسوریازیس یا صدفک دارد. در واقع مصرف آب مبارزه با این بیماری های پوستی را سهولت می بخشد. با نوشیدن آب به اندازه کافی در فصل تابستان نیز دچار آفتاب سوختگی نخواهید شد.

از دیگر مزایای نوشیدن آب می توان به کاهش پیری پوست اشاره کرد. بهتر است بدانید مصرف اندازه و کافی آب باعث سفت شدن پوست و جمع شدن آن می شود، از اینرو پوست صورت پیر نمی شود. از دیگر مزایای نوشیدن آب می توان به تاثیر فوق العاده آن در رشد و تقویت موها و ناخن ها اشاره کرد. در واقع با نوشیدن آب به اندازه کافی موهایی سالم و زیبا خواهید داشت. اگر آب ناسالم مصرف کنید نه تنها از مزایای آن بهره مند نمی شوید بلکه دچار عارضه های پوستی می شوید.

تاثیر آب آشامیدنی بر روی سلامتی بدن

روش های تشخیص آب سالم

امروزه با استفاده از روش های مختلفی می توان آب آشامیدنی سالم را تشخیص داد. یکی از این روش ها بررسی کدر بودن آب است. آب سالم باید صاف و بدون بو و طعم ناجور باشد. آب هایی با رنگ تیره و کدر نشان دهنده وجود عوامل بیماری ‌زا یا مواد شیمیایی خطرناک هستند. همچنین از دیگر روش های بررسی کیفیت آب بو کردن آن است. آب سالم دارای هیچ گونه طعم، بو و مزه ای نیست. همچنین می توان با استفاده از کیت کیفیت آب را به خوبی بررسی کرد. با استفاده از این تست به راحتی می توانید میزان نیتریت، کلر، نیترات، مواد معدنی و میزان سختی آب را اندازه گیری نمایید.

 از دیگر روش های تشخیص آب آشامیدنی سالم بررسی تغییرات رنگی در آب است. برای این کار می توانید آب آشامیدنی را به مدت یک دقیقه درون لیوان بریزید. در صورتی که بعد از گذشت این زمان آب تغییر رنگ دهد این نشان دهنده آلوده بودن آن است. اگر آب به رنگ نارنجی یا قرمز تبدیل شود زنگ‌ زدگی لوله‌ های آب را نشان می دهد. همچنین اگر آب به رنگ سیاه تغییر رنگ دهد نشان دهنده وجود کپک یا سرب در آب آشامیدنی است. همچنین رنگ سبز آب نشان دهنده وجود جلبک در منبع آب می باشد. اگر می خواهید از میزان آلودگی آب خود مطلع شوید بهتر است آب خود را به آزمایشگاه‌های مجهز جهت بررسی بسپارید.

برای مشاوره در مورد انواع تصفیه آب ، با مشاورین آرین سیستم تماس حاصل فرمایید.

اینستاگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *