آشنایی با روش های مختلف جهت افزایش کیفیت آب

روش های مختلف جهت افزایش کیفیت آب

افزایش کیفیت آب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به جرات می توان گفت یکی از موضوعات حیاتی در دنیا کیفیت آب آشامیدنی می باشد. نوشیدن آب آشامیدنی سالم تاثیر فوق العاده ای بر روی سلامت بدن دارد. با افزایش کیفیت این ماده حیاتی می توان از مزایای بی نظیر آن به بهترین شکل بهره مند شد.

تاثیر دستگاه تصفیه آب قلیایی کننده در افزایش کیفیت آب

یکی از روش های افزایش کیفیت آب استفاده از دستگاه تصفیه آب قلیایی کننده است. طبق تحقیقات به عمل آمده آب اسیدی به دلیل مضر بودن زیان های بسیاری را به دنبال دارد. در واقع برای بهره مندی از خواص بی نظیر آب لازم است از آب قلیایی استفاده کنید. نوشیدن آب قلیایی برای بدن بسیار مفید می باشد. آب قلیایی قادر است اسیدیته بدن را به بهترین شکل تنظیم نماید، از اینرو بدن سالم و سلامت می ماند. بهتر است بدانید مصرف آب قلیایی سلامت بدن و افزایش طول عمر را به دنبال دارد، زیرا سرشار از پتاسیم، کلسیم، نیکل، املاح معدنی، روی، آهن و  منیزیم است. همچنین این نوع آب از خواص آنتی اکسیدانی برخوردار می باشد.

 در واقع این نوع آب با از بین بردن رادیکال آزاد بدن را در برابر سرطان به بهترین شکل مقاوم می کند. همچنین مصرف این نوع آب بهترین گزینه برای بیماران دیابتی به شمار می آید. برای دستیابی به آب قلیایی بهتر است دستگاه تصفیه آب قلیایی کننده را در خانه نصب کنید. در ساختار این دستگاه تصفیه آب از فیلترهای قلیایی استفاده شده است. بهتر است بدانید قلیایی یا اسیدیته بودن آب با استفاده از معیار PH سنجیده می شود. PH  مواد قلیایی در بازه ۷ تا ۱۴ قرار دارد. این باز برای مواد اسیدی بین ۰ تا ۷ است.

دستگاه تصویه آب مدل کویر

دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پساب

به صرفه ترین و با کیفیت ترین محصول در بازار ایران

آشنایی با تقطیر آب جهت تصفیه نمودن آن

یکی از آسان ترین روش ها جهت تصفیه و افزایش کیفیت آب استفاده از تقطیر آب است. در این روش ابتدا آب جوشیده می شود و بخار حاصل از آن در قسمتی از دستگاه حبس می‌شود. در مرحله بعد این بخار با استفاده از چگالش به آب مایع تبدیل می‌گردد. این آب به دست آمده ممکن است دارای مقداری ناخالصی باشد، از اینرو بهتر است برای تولید آب با کیفیت‌ تر از دستگاه ‌های فیلتر در کنار فرآیند تقطیر استفاده شود. در واقع یکی از آب ‌های سالمی که با آسودگی می توان آن را نوشید و از مزیت های آن بهره مند شد آب تقطیر شده است. با نوشیدن اندازه و مناسب این نوع آب آشامیدنی به راحتی می توان سلامت خود را تضمین کرد. آب های آلوده نه تنها هیچ گونه فایده ای را برای بدن ندارند، بلکه منشا بسیاری از بیماری ها هستند.

استفاده از روش اسمز معکوس جهت افزایش کیفیت آب

یکی از پیشرفته‌ ترین و بهترین روش های تصفیه و افزایش کیفیت آب استفاده از روش اسمز معکوس است. استفاده از این نوع روش  باعث حذف تمامی ناخالصی‌ های آب از جمله ویروس‌ ها، انگل‌ ها و باکتری ها می شود.

در صورتی که از دستگاه یووی و ماورا بنفش در کنار این روش تصفیه و افزایش کیفیت آب استفاده کنید به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا می کنید. در واقع استفاده از این روش در کنار استفاده از دستگاه یووی و ماورا بنفش یکی از بهترین و پیشرفته ‌ترین روش‌ ها جهت ضد عفونی کردن آب به شمار می آید. در این روش تصفیه آب، در  ابتدا آب وارد فیلتر می شود. در این مرحله فیلتر از عبور تمامی ناخالصی ‌های درشت همچون شن، ماسه، گل و زنگ لوله ها جلوگیری می کند. همچنین تمامی مواد شیمیایی آلی و ترکیبات کلر آب در مرحله دوم به خوبی حذف می شوند. در مرحله بعد تصفیه نیز تمام ناخالصی ‌ها و آلودگی‌ های آب به کلی از بین می روند. در پایان کار نیز آب تصفیه شده به یک مخزن تحت فشار وارد می شود. این آب تصفیه شده آماده مصرف می باشد و وارد لوله های آب می گردد.

روش های مختلف جهت افزایش کیفیت آب

افزایش کیفیت آب و تصفیه آن با استفاده از مواد شیمیایی ید و کلر

از دیگر روش های افزایش کیفیت آب و تصفیه آن استفاده از قرص ‌های شیمیایی همچون کلر و ید است. میکروب ‌ها و انگل ‌های موجود در آب با استفاده از این نوع قرص ها به بهترین شکل از بین می روند. در واقع با این روش کاربردی می توان به آب آشامیدنی کاملا خالص و سالم دست پیدا کرد. استفاده از آب های حاوی کلر و ید گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده طولانی نیستند. بیماران تیروئیدی و زنان باردار نباید از آب های حاوی ید و کلراستفاده کنند. بهتر است بدانید مصرف بیش از حد کلر باعث ایجاد بیماری‌ های جبران ‌ناپذیری در بدن افراد می شود، زیرا کلر یک ماده بسیار سمی محسوب می شود. اگر می خواهید از آب در طبیعت استفاده کنید می توانید به منظور از بین بردن میکروب‌ های آب از قرص کلر استفاده کنید.

برای مشاوره در مورد انواع تصفیه آب ، با مشاورین آرین سیستم تماس حاصل فرمایید.

اینستاگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *