کاربرد فیلتر پست کربن در دستگاه تصفیه آب

  • خانه / دسته بندی نشده / کاربرد فیلتر پست…

کاربرد فیلتر پست کربن در دستگاه تصفیه آب

استفاده از کربن در صنعت تصفیه آب بسیار متداول است. به شکلی که در دستگاه تصفیه آب خانگی، دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی، دستگاه تصفیه آب صنعتی و … از فیلتر کربن برای حذف ناخالصی ها و آلاینده های شیمیایی استفاده میشوند.
این مدل از فیلتر از تصفیه آب به عنوان پیش تصفیه آب و هم به عنوان تفیه نهایی در دستگاه تصفیه آب کاربرد دارد.

استفاده از فیلتر پست کربن یا فیلتر کربن نهایی بیشتر در دستگاه تصفیه آب RO یا آب شیرین کن رواج دارد . واین مساله کاملا به عملکرد سیستم RO مربوط می شود.
برای درک نقش فیلتر پست کربن باید اطلاعاتی درباره تصفیه آب RO داشته باشیم:

فیلتر ممبران در دستگاه آب اسمز معکوس به طور معمول توان تولید 120 سی سی آب در هر دقیقه را دارد که این ظرفیت تولید آب بسیار کم است. پر کردن یک پارچ آب ممکن است یک ربع زمان ببرد. به همین دلیل برای ذخیره کردن آب از مخزن تصفیه آب استفاده می شود و زمانی که نیاز به آب دارید ، آب از مخزن تصفیه آب خارج می شود.

یکی از معایب بعضی از مخازن تصفیه آب این است که اگر آب برای مدتی در مخزن باقی بماند، ممکن است کیفت خود را از دست بدهد و طعم بدی بگیرد. به همین دلیل در انتهای خروج آب از مخزن دستگاه تصفیه آب ،یک فیلتر پست کربن به عنوان مرحله نهایی تصفیه آب قرار میگیرد.
در دستگاه تصفیه آب مبتنی بر اسمز معکوس، اهمیت فیلتر پست کربن بسیار زیاد است، در واقع استفاده از فیلتر پست کربن در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یک ضرورت محسوب میشود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *