نگاهی به موضوع استفاده از پساب و آب های خاکستری (شرکت تولیدی آرین سیستم ارائه دهنده انواع دستگاه های تصفیه آب)

چکیده :

یکی از معضلات همیشگی درمورد منابع طبیعی استفاده مجدد از پساب و آب خاکستری و همچنین افزایش بهره‌وری آب می باشد . یکی از راهکارهای مهم در این زمینه، بازچرخانی و استفاده مجدد از آب خاکستری است که در این مقاله به آن پرداخته و با معرفی یک محصول بی نظیر که توسط مخترع ایرانی به بازار عرضه گردیده است راه گشای این معضل در منابع طبیعی خواهیم بود . دستگاه تصفیه آب مدل کویر برای اولین بار در کشور با فن آوری بسیار بالا ابداع ، طراحی و تولید گردیده است .

واژگان کلیدی :

دستگاه تصفیه آب کویر/بدون دور ریز آب/ شرکت تولیدی آرین سیستم / بازچرخانی آب/آبهای خاکستری

آب های خاکستری چیست ؟

آب خاکستری، به انگلیسی (Greywater) به آب‌های ضایعاتی (پساب) ایجادشده توسط افراد در خانه‌ها یا ساختمان‌های اداری اطلاق می‌شود که دربرگیرنده تمام جریان‌ها به استثنای فاضلاب خروجی از سرویس‌های بهداشتی (فاضلاب مدفوعی که به آن آب سیاه می‌گویند) استحصال‌شده از فعالیت‌های معمول روزانه مانند رخت‌شویی، شستشوی ظروف و حمام‌کردن است، که می‌تواند برای اموری مثل آبیاری فضاهای سبز، سیفون توالت و ساختمان‌های نیازمند رطوبت زیاد مانند گلخانه‌ها، به مصرف مجدد برسد. ‌آب خاکستری تقریبا ۵۰ تا ۸۰درصد فاضلاب شهری را تشکیل می‌دهد.

آب های خاکستری چگونه بازیابی می شوند ؟

امروزه در کشورهای پیشرفته به منظور استفاده مجدد از آب خاکستری در یک مجتمع شامل ساختمان اداری، هتل، مراکز فرهنگی و تجاری انجام شده است، سالانه ۳۴۵ هزار مترمکعب پساب تصفیه‌شده حاصل می‌شود که از این مقدار، ۲۳۰ هزار متر مکعب برای مصارف آبیاری فضای سبز و سرویس‌های بهداشتی مورد استفاده قرار گرفته و مابقی سرریز می‌شود.

فواید بازیابی آب های خاکستری چیست؟

تجربیات کشورهایی که به آنها اشاره شد گویای این مطلب است که استفاده مجدد از آب خاکستری، بخش مهمی از مشکل جوامع را حل می‌کند و برخلاف روش‌های کوتاه‌مدت، در آینده‌ای دور به‌عنوان روشی ضروری و تغییرناپذیر باقی خواهد ماند. ایران کشوری خشک و کم‌آب است و با توجه به رشد جمعیت و منابع محدود آب، باید راهکارهای مناسبی برای استفاده بهینه از منابع، اجرا کند؛ بنابراین استفاده مجدد از آب خاکستری با رعایت ملاحظات اقتصادی و بررسی اثربخشی آن، می‌تواند برای رفع مشکلات کم‌آبی، در کشور ایران بسیار کارآمد باشد.  

چگونه در منزل یا محل کار از سیستم بازیابی چرخه آب استفاده کنیم ؟

دستگاه تصفیه آب مدل کویر برای اولین بار در کشور با فن آوری بسیار بالا ابداع ، طراحی و تولید گردیده است . مدل کویر در دنیا نیز بی نظیر می باشد.

مزایای دستگاه تصفیه آب مدل کویر:

  1. سیستم این دستگاه RO بوده و بدون دور ریز آب کار می کند.
  2. دستگاههای موجود از هر لیتر تصفیه به مقدار 3 لیتر آب هدر میدهند. در صورتیکه دستگاه مدل کویرهیچگونه ضایعاتی ندارد.
  3. این دستگاه 7 تا 9 مرحله ای بوده و دارای کیفیت آب مطابق با سوحت و ساز بدن می باشد.
  4. اولین دستگاه تصفیه آب بدون دور ریز در ایران
  5. دارای ضمانت و خدمات پس از فروش
  6. ظرفیت تولید 250 لیتر آّب تصفیه شده در روز
  7. دارای کیفیت آب  PH=7

قابل توجه همکاران محترم در سراسر کشور: این دستگاه به شماره 88844 گواهی ثبت اختراع داخلی و به شماره 5170 ثبت اختراع خارجی گردیده است.

تصویر دستگاه تصفیه آب آرین سیستم مدل کویر

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *